להפריש מכספי הילדים?

להפריש מכספי הילדים?

21.06.16 - 11:48 מאת: אדיגה ביסמן

צפיות

שאלה: 

אסלאמו עלייקום.

יש לי שאלה לגבי זקאת. כאישה עובדת עם משכורת, האם לחשב את סכום הזקאת בנפרד מבעלי או לחשב את סך הכספים שלנו כזוג ומסכום זה להפריש את הזקאת?

ושאלה נוספת - האם להפריש זקאת גם מכספי ילדינו שמקבלים כסף כמתנה כשהם נולדים או בחגים שלנו?

תודה

תשובה: 

ועליכום סלאם!

יש לחשב את הכסף של כל אחד לחוד, אם הכסף שלך לבדו מגיע לניסאב  (מעל 15 אלף) והסכום הזה מאז שהגיע ל-15 אלף היה אצלך שנה שלמה, יהיה עלייך להוציא מכל הסכום שיש לך 2.5%. ככה גם בעלך יעשה עם כספו.

בנוגע לכספי הילדים, הכספים האלה שייכים לילדים, אלא במקרה שזה מעט ואתם לוקחים לעצמכם ומפרנסים אותם בשווה לסכום שהם מקבלים או יותר, אז במצב כזה מי שמוסיף את הכסף לכספים שלו הוא זה שישלם את הזקאת לפי התנאים שהזכרנו.

במידה ואתם לא נוגעים בכסף של הילדים והוא מיועד אך ורק לילדים אז לא חובה להוציא מזה זקאת, וכשהם יתבגרו יתחילו להוציא זקאת מהשנה הראשונה שהגיעו לגיל ההתבגרות, במידה והסכום שווה לניסאב.

זקאת

2 תגובות

אני לא הבנתי את הקטע של הניסאב.
הכסף שיש ברשותי צריך להגיע ל15,000 שקל בשביל שיהיה עליי לשלם את הזקאת?

הניסאב הוא הסכום שאם מישהו מחזיק אותו למשך שנה יהיה חובה עליו לשלם זכאת, והניסאב שווה לערך של 100 גרם זהב, שזה יוצא 15,647 שקלים (נכון לחודש רמדאן, כי ערך הזהב עשוי להשתנות), אז מהיום שיש לך סכום כזה תתחילי מאותו יום לספור שנה שלמה, ואחרי שנה אם עדיין יהיה לך אותו סכום או יותר מזה, יהיה חובה עלייך להוציא 2.5% מכל הסכום שיש לך. במידה ואחרי שנה יש לך פחות מהסכום של הניסאב, למשל יש לך 12 אלף שקל, אז לא חלה עלייך החובה לשלם זכאת.

הוסיפי תגובה