מה לאכול בסוחור?

מה לאכול בסוחור?

10.06.16 - 16:50 מאת: אדיגה ביסמן

צפיות

אנאס מסר כי אמר הנביא מוחמד עליו השלום והברכה: "איכלו סוחור שכן בסוחור ישנה ברכה" 

אלחמדוללה, אנו המוסלמים ברמדאן צמים ומקבלים את מה שאללה ציווה עלינו. במאמר הקודם הסברנו מה הסיבה לצום. כעת נרצה להמליץ לכם מספר אופציות לאכילת הסוחור .הארוחה המפסקת (שלפני תחילת הצום) צריכה להיות כזו התחזיר את הנוזלים לגוף שאבדו לו בשינה, ממלאת אך לא מכבידה וכזו שתיתן למוסלמי המאמין כוח לצום וחשק להמשיך לצום.

אנו ממליצים כי בבוקר תמנעו מאכילת מוצרי חלב המעודדים היווצרות ליחה וכי תתמקדו באכילת פירות (בעיקר אבטיח ומלון שכן הם מלאי מים), ענבים (מלאים במים ופרוקטוז) תמרים ושייקים ירוקים.ארוחת קדם צום המבוססת על דגנים למשל גם היא מצויינת כמו למשל דייסת שיבולת שועלמתכון לדייסת קוואקר מצויינת תוכלו למצוא כאן עם פירות יבש. הדייסה עשירה בסיבים תזונתיים ותורמת לתחושת השובע לאורך זמן וכמו כן לאכול כריך מלא עם חמאת אגוזים, טחינה וירקות או למשל חמאת בוטנים וריבה לילדים. 

 

ממה כדאי להימנע?

מזון תעשייתי העלול להוביל לירידה חדה ברמת הסוגר בדם לאחר זמן מועט, חטיפים מלוחים, מאפים מלוחים, מוצרי חלב, תה וקפה אשר משתנים ובכך גורמים לאובדן נוזלים ומיצים ממותקים תעשייתיים.

במידה ואתם סובלים מבעיה רפואית אנו ממליצים כי תתייעצו עם רופא המשפחה בנושא המלצות תזונתיות .

מתכון לסלט פירות מפנק ל 4 אנשים:

  • 1 קילו ענבים
  • מלון שלם
  • דובדבנים
  • שזיפים מיובשים שהושרו במים כשעה
  • צימוקים

ערבבו הכל

הכינו ארבעה קערות אישיות, שימו בתחתיתן יוגורט סויה , הניחו כמות מסלט הפירות, מעל שימו שכבה נוספת של יוגורט סויה ומעל צפו בצימוקים.

בתיאבון וצום מועיל ומקבול.

תוהים מהי הסיבה שארוחת הסוחור כל כך חשובה? המתינו למאמר הבא smiley

הוסיפי תגובה