"כמו שפחות כושיות"

"כמו שפחות כושיות"

01.04.16 - 23:18 מאת: אדיגה ביסמן

צפיות

שרה בממשלת צרפת עומדת במרכזה של סערה ציבורית גדולה אחרי שאמרה שנשים מוסלמיות שעוטות רעלה או כל כיסוי ראש איסלאמי אחר הן כמו שפחות שחורות שתומכות בעבדות.

ב-YNET דווח כי יותר מ-18 אלף בני אדם כבר חתמו על עצרת מקוונת שפורסמה היום (יום ה') ומאשימה את השרה לענייני משפחה, לורנס רוסיניול, בגזענות וקוראת להטיל עליה עונש בעקבות דבריה. 

"ברור שיש נשים שבוחרות (לעטות רעלה). היו כושיות אפריקניות, כושיות אמריקניות שהיו בעד העבדות. אני מאמינה שהנשים שאלה, רבות מהן, מתנגדות לאיסלאם פוליטי ואני מתעמתת איתן", אמרה השרה בראיון שהעניקה לערוץ הטלוויזיה BFM TV. 

דבריה של רוסיניולי היו חלק מהקמפיין שהיא מנהלת נגד רשתות אופנה מפורסמות כמו H&M, מרקס אנד ספנסר ודולצ'ה וגבאנה, שהשיקו מוצרי לבוש שמיועדים לנשים מוסלמיות, כמו למשל חיג'אבים ובורקיני - בגד ים שמכסה את רוב חלקי גופה של האישה השוחה. "חברות אלה אחראיות ואשמות בקידום הכליאה של גופן של הנשים", אמרה השרה הצרפתייה.

לאחר מכן דווח בצרפת שרוסיוניול התנצלה על השימוש במילה "כושיות", אך היא דבקה בהשוואה בין נשים מוסלמיות שעוטות רעלות לבין שפחות שחורות. "אני מגנה בתוקף את הרמיזות הללו שמכפישות נשים מוסלמיות", אמר עבדאללה זאקרי, נשיא ארגון נגד איסלאמופוביה בצרפת. דבריו צוטטו בעיתון "לה מונד". 

רוסיניול נחשבת לתומכת גדולה במסורת הפוליטית הצרפתית שתומכת בהפרדה של הדת מהחיים הפוליטיים וממערכת החינוך. מסורת זו יצרה מתיחות רבה במדינה בסוגיית נשיאת סמלים דתיים בבתי ספר ובמקומות ציבוריים. לצרפת יש מורשת קתולית והיא משמשת בית לקהילות המוסלמיות והיהודיות הגדולות ביותר באירופה. 

בשנה שעברה, לאחר שמחבלים מארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) ביצעו פיגועי טרור בפריז, גברה המתיחות בצרפת בין אוכלוסיית המדינה לבין המוסלמים הרבים שחיים בה.

(מקור: YNET, רויטרס)

הוסיפי תגובה