רוצה להתקרב יותר לאללה

רוצה להתקרב יותר לאללה

20.03.16 - 21:26 מאת: נורדין שובש

צפיות

שאלה: 

סלאמו עלייכום,

1. איך אפשר להתקרב יותר לאללה ולחזק את האמונה באללה? אני מתפלל, קורא קוראן וכד' אך עדיין האמונה שלי לא חזקה מדי כדי שאוכל להזיל דמעות ולבכות לאללה.

2. מה הם הדברים שיכולים למנוע מהלב להגיע לרמה גבוהה של אמונה?

תשובה: 

תשובה 1: 

הדרך להצלחה תמיד היא דרך קשה והדרך לכישלון היא דרך קלה כל מה שעלייך לעשות בכדי להיכשל הוא לא לעשות כלום, אז בכדי שנוכל להצליח בדבר מה בחיים עלינו לדעת שאנחנו נצטרך להתאמץ בשביל להשיג זאת.

הרווחת אמונה חזקה אינה באה בקלות כמו כל דבר בחיים, אז  לא מספיק כדי שנקרא קוראן או נתפלל בכדי שנגיד לרמה ודרגה שבו נרגיש בטעם הטוב של האמונה ונזיל דמעה כפחד או אהבה לאללה תעאלה אנחנו צריכים להתאמץ הרבה מעבר לכך. הלב הוא מרכז העניינים ובו כל הנושא קשור, אם הלב שלנו יהיה מספיק טהור וזכוך נרגיש בדברים הנפלאים של האמונה האמיתית כפי שחבריו של הנביא עליו הברכה והשלום היו מרגישים.

תשובה 2: 

1. החטאים: הם האויבים האמיתיים של הלב והם גורמים לו להחשיך ולהיות שחור, לכן עלינו לטהר אותו בבקשת מחילה מאללה תעאלה ובמעשים טובים. תאר לך שכול יום אתה עושה  50 סוגים שונים של חטאים, חלק מהם כבר מתוך הרגל ואפילו שלא תרגיש זאת יותר, אז כמה השקעה תצטרך בכדי לטהר את 50 החטאים האלו ולהשיב את הלב לקדמותו? ומה עם הימים שעברו וה"ליכלוך" הצטבר לו בלב? אז צריכים השקעה רבה.

2. האימאם איבן אל-ק'יים אמר שחיזוק הלב והאמונה היא בשני דברים: א. כל הדברים שאללה תעאלה אוהב חייבים להיות מקודמים על אהבותייך. ב. קידוש ציוויו ואיסוריו של אללה תעאלה. ישנו הבדל עצום בין אחד שמתפלל כי הוא חייב להתפלל ואחד שמתפלל מתוך קידוש לציווי של אללה תעאלה.

כך גם הרבה בדועא' ובקש מאללה תעאלה שירכך את ליבך והתחנן בפניו שיעזור לך ואם לא תצליח לבכות תעשה את עצמך בוכה כמו שילדים עושים כשהם רוצים לקבל משהו, ואם תהיה רציני ואללה תעאלה יודע מה בליבך הוא יעניק לך את מבוקשך כי אללה תעאלה אף פעם לא מאכזב את הרציניים ואלא שצריכים אותו.

אללהו אעלם.

הוסיפי תגובה