נא לשמור על השקט!

נא לשמור על השקט!

15.03.16 - 09:52 מאת: נורדין שובש

צפיות

שאלה: 

לאחרונה אפשר לשים לב במסגד שאנשים מרבים לדבר ביניהם בלחש עד שמגיעה זמנה של התפילה עם האימאם, לי אישית זה מפריע להתרכז ומוציא אותי משלווה, כך גם אנשים אחרים ששאלתי אותם, אשמח לדעת מה דין הדיבור בתוך המסגד?

תשובה: 

מהנימוסים היפים שאפיינו את מסגדנו בכפר הוא השקט והשלווה השוררים בתוך המסגד, והרבה אנשים מחוץ לכפר שבאים להתפלל במסגד הכפר מופתעים מהשקט ומעריכים זאת ממש. אבל לצערנו הרב בתקופה האחרונה חלק מהמתפללים נוהגים לשבת ליד חבריהם ולדבר בלחש ביניהם, דבר שמפריע לאנשים שמחכים לתפילה עם האימאם, או שעדיין לא סיימו להתפלל להתרכז בתפילות שלהם, ומפריע ולאחרים שרוצים לשאת דועא' (תפילת בקשה) לאללה או לעשות זיכר, או סתם לשבת לכמה דקות עם עצמם בנחת! והבהרנו באחת החוטבות שחשוב לשמור על השקט בתוך המסגד.

המסגדים במקור מיועדים בשביל התפילה ובשביל לעבוד את אללה תעאלה, ומי שבא למסגד הראוי לו להעביר את זמנו הקצר במסגד בדברים שיועילו לו ביום הדין כמו התפילות, הד'יכר, הדועא' וכדומה, ועליו להשאיר את הפטפוטים ודברי העולם מחוץ לשערי המסגד, והנביא מוחמד עליו הברכה והשלום סיפר לנו שיבוא זמן שאנשים יתאספו במסגדים ואין להם שום מעש ודאגה חוץ מענייני חיי העולם הזה, ואמר לנו לא לשבת איתם (מקור החדית' נמצא באיבן חיבאן ואל-חאקם).

אז במקום שמישהו ירוויח הרבה גמול ויצא מהמסגד טהור מחטאיו וטעון ברוחניות חיובית, התנהגויות לא ראויות כאלה עלולות להביא לתוצאה הפוכה: שאדם ירוויח חטא במקום גמול, וליבו ישחיר במקום להיות טהור, וזאת כי לא מצא לו זמן לחנך את נפשו בדקות האלה והמשיך להפריע לאחיו המוסלמים האחרים שבאו להתפלל ובאו להתרכז בדקות הספורות האלה בתפילות ובבקשות שלהם, ובמקום זה קיבלו כאב ראש והפרעות, ויכול להיות גם שהם כעסו מאוד בליבם על ההפרעות! וכל חטא זה נרשם על אותו אדם שמפריע לאחרים בשביל שלא התאפק לשתוק לכמה דקות.

אנו מבקשים מכל המתפללים היקרים לשמור על המסגד שלנו ועל ההתנהגות הראויה בתוך המסגד, כי המסגד אחרי הכל הוא הבית של אללה תעאלה ולא מגרש משחקים או מועדון.

אנו שואלים את אללה תעאלה שיעניק לנו נימוסים יפים ושמירה על המוסר היפה שיש לנו והתנהגות נאותה במסגדים.

תפילה

הוסיפי תגובה