מותר שיער ארוך לבנים?

מותר שיער ארוך לבנים?

13.03.16 - 09:58 מאת: nurdinshubash

צפיות

שאלה: 

סלאם ... יש לי שיער ארוך ויפה .. ולא בא לי להסתפר זכותי כמו שלנביא עלייהי סלאתו וסלאם - היה לו. עכשיו אני עושה קוקו כשאני משחק אך ורק כשאני משחק. עכשיו כל יום ההורים שלי אומרים לי זה חראם ואסור אבל אני אומר שלא כי זה רק למטרה ולא למשהו אחר? אז האם זה נכון שזה חראם?

תשובה: 

שיער ארוך או קצר אלה דברים שקשורים למנהגים ולא קשור לסונה של הנביא סלה אללאהו עליהי וסלם, כי הנביא סלה אללאהו עליהי וסלם לא היה לו שיער ארוך כדבר שהוא חלק מהדת, אלא זהו דבר שקשור למנהגים של אנשים, ובתקופה שלהם גברים היו נוהגים לגדל את שיערם וללבוש משהו על הראש ולא היה בזה דימוי לנשים ולא היה מנהג שנחשב למנהג מביש או לא ראוי.

אבל כיום הנהוג בחברות שלנו הוא שהבנים אינם מגדלים את שיערם כמו הבנות ולהרבה אנשים זה נראה לא מתאים ולא ראוי לעשות כך, או חלק מהמגדלים את שיערם עושים כי מפורסמים עושים כך והם מחקים אותם, והאסלאם בעד השמירה על מנהגים מוסכמים בין אנשים כל עוד אין בהם ניגוד לדת, כי בכך יש שמירה על קשרי החברה והמנהגים שלהם.

אז להשאיר את השיער ארוך או קצר חוזר למנהג של החברה שאתה חי בה: האם יראו בזה דבר לא מתאים ויסתכלו עלייך בעין רעה או לא? אם כן אז הנכון הוא לא לגדל, אם לא אז אין בעיה עם זה.

ודבר נוסף שעשוי להביא לאיסור גידול השיער הוא הרצון והכוונה להידמות לכופרים, הנביא סלה אללאהו עליהי וסלם לימד אותנו שאסור להידמות לכופרים בדברים שמאפיינים אותם, ולכן אם כוונתו של מגדל השיער הוא ההידמות אז יהיה עליו אסור לגדל, לא כי הגידול עצמו הוא אסור אלא בגלל ההידמות שיש בגידול השיער שהיא האסורה.

לסיכום: אם אין כוונה להידמות לכופרים או לבנות, וגידול שיער מקובל בחברה בה אתה חי מותר לך לגדל את שיערך, אם לא אז שנוא (מקרוה/לא רצוי כלל) לגדל את השיער.

אללאהו אעלם.

כללי

3 תגובות

כל מה שאימך ואביך אומרים אתה חייב לעשות חוץ מדבר אחד ״לעשות שותפים לאללה״
בסורת לוקמאן כתוב ברור מה אתה צריך לעשות

זאת שאלה מטומטמת! הכוונה היא שעליך לעשות כל דבר שאומרים לך ההורים אשר לא נוגדים את הדת!

הוסיפי תגובה