צ'רקסי הוכה למוות

צ'רקסי הוכה למוות

18.05.14 - 12:25 מאת: הארון תחאוכו

צפיות

תימור אשינה, בן 26 מהכפר הצ'רקסי פנז'קוויי שברפובליקת אדיגאיה, הוא הצעיר שהוכה למוות בפשיטה ההמונית של רעולי פנים בפיצרייה בעיר קרסנודר בקווקז.
 
האירוע התרחש בלילה של ה-11 במאי כאשר כ-40 צעירים רעולי פנים, חמושים באלות, פרצו למקום שנקרא "מאסטר פיצה" והיכו את הנוכחים.
 
על פי דיווחי סוכנויות הידיעות ברוסיה, הפורצים היכו ללא רחמנות צעירים שחלקם היו שכובים על הרצפה, והרסו רכוש מכל הבא ליד, כך נקלט במצלמות האבטחהשתיעדו את האירוע. התוקפים אף ירו מנשק אוטומטי לעבר הפיתרייה וירו בכלי רכב שעמד במקום.
 
באירוע נפצעו שמונה בני אדם. אחד הפצועים, תימור אשינה, הובהל לבית החולים לאחר שנפצע קשה בראשו, אך הוא מת מפצעיו לאחר שלושה ימים. קרובת משפחתו סיפרה כי הוא מת מבצקת מוחית.
 
עובדי הפיצרייה לא מצליחים להבין את המניעים של התקיפה. לדבריהם, המקום קיים כבר 15 שנה וזו פעם ראשונה שהם נחשפים לאירוע שכזה. וכמו כן שבעל המקום לא קיבל שום איומים קודם לכן.
 
מנגד סיפר אחד מעדי הראייה לסוכנות הידיעות כי ימים ספורים לפני האירוע הבחין במכונית חשודה שהסתובבה מספר פעמים ליד הפיצרייה, אך הוא לא ייחס לכך חשיבות.
 
ב-14 במאי התאספו כ-500 צ'רקסים וחסמו את הכביש המוביל לעיר קרסנודר. הם דרשו לערוך חקירה אינטנסיבית ואובייקטיבית ולהעמיד את הפושעים לדין. בהפגנת המחאה נכחו גם אישים בכירים מאדיגאיה וטענו כי התקיפה האכזרית הייתה מתוכננת מראש. המפגינים חסמו לחצי שעה את הכביש, אך התנועה שבה לזרום לאחר התערבות של המשטרה.
 
בכפר קמא יתקיים מחר (שני) אירוע הזדהות ומחאה על האירוע, בשעה 19:00 בכניסה למוזיאון המקומי. 

הוסיפי תגובה