ארגון לחוזרים למולדת

ארגון לחוזרים למולדת

23.07.14 - 11:23 מאת: אדיגה ביסמן

צפיות

ארגון צ'רקסי עולמי חדש לתמיכה בחוזרים למולדת הצ'רקסית הקווקז החל לפעול לאחרונה באופן רשמי. בסיסו של "הארגון הצ'רקסי לחזרה" נמצא בקנדה בעיר ואטרלו.
 
על פי תקנון הארגון, המטרה הראשית שלו תהיה תמיכה בחוזרים אל המולדת הצ'רקסית. אתר"צ'רקסייה טאיימס" מדווח כי הארגון לא יעסוק בעניינים פוליטיים לא מבחינה מקומית ולא מבחינה בינלאומית. עוד דווח כי בשנה הראשונה ינוהל הארגון על ידי מועצה זמנית שיהיו חברים בה עשרה אנשים משבע מדינות בנוסף גם מהרפובליקות קברדינו בלקארייה ואדיגאיה.
 
חברי מועצת הארגון הם: ראש מועצת הארגון, ערפאן סוקאר סטאש (קנדה), עאמר דכקאן (קנדה), נור בארסבאי (ארצות הברית), דיב קאת, (קברדינו-בלקריה, רוסיה), עלי בגאנה, (אדיגאיה, רוסיה, ישראל), אסלאן בישתו (קברדינו-בלקריה, רוסיה), תינה אבזאח (שבדיה), נארת באקיר (אמירויות מאוחדות), יחיא טוק, (ירדן, סוריה), נארת חאכו (טורקיה).
 
עוד מדווח אתר צ'רקסייה טאיימס כי הארגון הצ'רקסי לחזרה הוא השני הפועל באופן רשמי בעולם: הארגון הראשון הוא האגודה הצ'רקסית העולמית שמרכזו בנאלצ'יק, קברדינו-בלקריה.
 
חבר מועצת הארגון, דיב קאת, אמר כי הארגון החדש פתוח לכל בני העם הצ'רקסי במולדת ובתפוצות, והדגיש כי הארגון הוא לא פוליטי ויעבוד רק בנושא התמיכה בחוזרים  למולדת ההיסטורית.
 

הוסיפי תגובה