העותק הנדיר מנבא את בוא מוחמד

העותק הנדיר מנבא את בוא מוחמד

28.02.14 - 12:48 מאת: הארון תחאוכו

צפיות

עותק נדיר של הברית החדשה שנכתב בארמית לפני כ-1500 שנה נמצא בטורקיה, והוא מכיל חיזוי של הנביא ישו על הנבואה של הנביא מוחמד סלה אללאהו עלייהי וסלם.

שר התרבות והתיירות של טורקיה, ארטגול גונאי, אמר כי "הערך של הספר מוערך ב-22 מיליון דולר, והוא מכיל את הנבואה של ישו לגבי הופעת הנביא מוחמד סלה אללאהו עלייהי וסלם, אבל הכנסייה המשיכה להסתיר את הספר בשל ההשוואה הדומה הקיימת בקוראן הכרים". הוא ציין כי הוותיקן הגיש בקשה רשמית לטורקיה כדי לקבל לידיו את הספר, שהפך בידי השלטונות הטורקיים, תוך שהוא מציין כי הוא נגנב בשנת 2000 באזור הים התיכון סמוך לטורקיה בידי גנבי עתיקות.

עותק זה של הספר שנמצא מתאים אל מול האמונה האסלאמית שמתארת את ישו כאל אדם ולא אלוהים, ודוחה את השילוש הקדוש ואת הצליבה של ישו, ומה גם שהוא מצביע על הופעת מוחמד סלה אללאהו עלייהי וסלם כאשר ביקש אחד הכוהנים מישו לשאול אותו מי יבוא אחריו כנביא, ואמרישו: "מוחמד הוא שמו הקדוש".

בפרק "א-ס'ף" בקוראן בפסוק 6 נאמר: {אמר ישוע בן מרים, בני ישראל אני שליח אללה אליכם, ומאושר במה שבין ידיי התורה המבשר על שליח שיבוא אחריי בשם אחמד, וכאשר בא אליהם עם סימנים ברורים הם אמרו: זה קסם בלבד}.

הכומר, איסחאן אוזבק, אמר לעיתון "זמאן" הטורקי: "העותק של הספר שנמצא משוייך לאחד מממשיכי דרכו של סנט ברנבה, ונכתב ככל הנראה במאה החמישית או השישית. ברנבה חי במאה הראשונה לספירה והוא אחד השליחים של ישו".

הפרופסור לתיאולוגיה, עומר פארוק הרמן, אמר: "בדיקה מדעית תאפשר לנו לזהות קרוב לוודאי את גילו האמיתי של העותק, ואפשר יהיה לקבוע אם נכתב בפועל על ידי סנט ברנבה, או אחד מחסידיו".

ראוי להזכיר כי הבשורה של סנט ברנבה היא אחת הבשורות הקדומות הקיימות כיום ומנבאות את בוא האסלאם, וטוען שישו יה אדם ולא אל, והזכיר את שמו של הנביא מוחמד סלה אללאהו עלייהי וסלם עשרות פעמים, אבל הנוצרים מסרבים להכיר בו וטוענים כי המוסלמים כתבו אותו.

מיהו ברנבה?
ברנבה היה אחד מממשיכי הדרך של עיסא (עליו השלום), אחד משתים-עשרה תלמידיו. תלמיד זה כתב בשורה שבה רשם את הסיפור של מורו. הבשורה של ברנבה כוללת אירועים ומידע שלגמרי נעלמו בבשורות האחרות. חלק מהמידע הזה תואם את מה שכתוב בקוראן הקדוש לגבי עיסא (עליו השלום) ובשורות לגבי הנביא מוחמד (עליו השלום והברכות). בשורת ברנבה מזכירה הרבה פעמים את שמו של מוחמד (עליו השלום והברכות) ומתארת את עיסא כבן-אדם, שליחו האלוהים, לא כאלוהים או בן האלוהים.

העותק של בשורת ברנבה נשמר מתחת למפתח בארון הספרים בוותיקן עד שנמצא על ידי הנזיר פראם רינו באמצע המאה השש-עשרה. בבשורת ברנבה גם צוין בפרק 220 שאלוהים הכל-יכול יצר שני סוגים של ייצורים, אנושות ושדים, ויצר את השמיים והארץ, ושהבן שהיה על אברהם להרוג ,אבל הקרבה זו הוחלפה בהקרבת כבש, היה ישמעאל ולא יצחק. בשורת ברנבה, בנוסף לכך, שוללת את עובדת הצליבה של עיסא (עליו השלום), ובמקום זה אומרת שאלוהים גרם לתלמיד של עיסא יהודה איש-קריות להיראות בדיוק כמוהו, כמו שצוין בקוראן הקדוש. אלוהים אומר: "ובגלל מה שהם אמרו (בגאוותנות), 'הרגנו את המשיח עיסא, בן מרים, שליח האלוהים', אבל הם לא הרגו אותו, ולא צלבו אותו, אלא שמישהו שדומה לעיסא הושם על הצלב (וצלבו אותו)... אין להם ידע מדויק. לבטח, הם לא הרגו אותו. אלא שאלוהים העלה אותו (את עיסא) למעלה (יחד עם הגוף והנשמה), ואלוהים הוא הכל-יודע, כל-יכול" (הקוראן הקדוש 4:157). ניתן להשוות זאת עם "ולכם הקים אלוהים את-עבדו ישוע" (מפעלות 3:26).

הוסיפי תגובה