חדשות מהעולם המוסלמי

חדשות מהעולם המוסלמי

15.09.15 - 12:53 מאת: אדיגה ביסמן

צפיות

* השלטונות ברפובליקת דאגסטאן שבדרום הפדרציה הרוסית עצרו לאחרונה את איש הדת הידוע קמיל אסאייב מסיבות לא ברורות.

משפחתו של אסאייב טענה כי כוחות המשטרה פשטו על הבית ללא צו חיפוש, והניחו בבית רימון יד כדי להאשים את קמיל באחזקתו וכדי להאשימו בסעיפים נוספים שקריים.

בני משפחתו של אסאייב הביעו דאגתם בעקבות המעצר. אחד מהם סיפר כי קמיל הוא אחת הדמויות האהובות בקרב המוסלמים, והיה תמיד מדבר על הנימוסים והחינוך באסלאם. לטענתו, קמיל תמיד עודד את המשטרה להתנהג בצורה יפה עם המוסלמים, וזה ככל הנראה הפריע לרשויות.

-------------------------------------------------

* פוליטיקאי הודי בשם פרויין רגריה, מהמפלגה ההינדית הלאומית "בהאראטיה ג'נאטה" השולטת בהודו, יוצא נגד המוסלמים וקורא להגביל את הילודה של המוסלמים במדינה.

במאמר שפרסם בעיתון הקיצוני אר.אס.אס ניו דלהי, כתב: הנושא של הגבלת הילודה המוסלמית צריך להגיע לשולחן הממשלה כדי להחליט באיזה אמצעים לנקוט נגד משפחות מוסלמיות המביאות לעולם יותר משניים או שלושה ילדים. כמו כן יש לגזול מהם את ההקלות בלימודים ובמקומות העבודה.

עוד הוסיף רגריה: אם הממשלה ההודית לא תיקח את האחריות במהרה ותטפל בנושא אז תקום ממשלה מוסלמית.

אחת המפלגות המוסלמיות במדינה גינתה את דבריו של רגריה. אחד מחברי המפלגה, מוחמד עק'יל, דרש בתוקף מהממשל לנקוט במהלכים הדרושים במהרה נגד פרויין רגריה.

--------------------------------------------------

* חברת התעופה האמריקאית "אקספרס ג'ט" פיטרה דיילת מוסלמית בשם שרי סטנלי מעבודתה, זאת לאחר שסירבה להגיש משקאות אלכוהוליים במהלך הטיסה בטענה כי זה דבר מנוגד לדתה.

החברה אישרה כי אכן הדיילת פוטרה מהעבודה לאחר שעברה על מדיניות החברה ועל מדיניות החוקה של ארה"ב.

מנגד הגישה הדיילת תלונה לוועדה לתעסוקה שווה, וכמו כן הגישה מכתב למועצה ליחסים אמריקאים-מוסלמים "קייר" כדי לסייע לה בפרשתה מול חברת התעופה. הדיילת דורשת מהחברה לאפשר לה לקיים חובותיה הדתיות במהלך העבודה כחוק.

בארה"ב חיים כיום בין 2-3 מיליון מוסלמים ועל פי מפקדי האוכלוסין הריכוז הגבוה ביותר של מוסלמים נמצא במדינות טקסס, ניו-יורק ואלינוי.

הוסיפי תגובה