איך אפשר להתקרב יותר לאללה ולחזק את האמונה?

01.03.16 - 13:52 מאת: נורדין שובש

צפיות

הדרך להצלחה תמיד היא דרך קשה והדרך לכישלון היא דרך קלה כל מה שעלייך לעשות בכדי להיכשל הוא לא לעשות כלום! אז בכדי שנוכל להצליח בדבר מה בחיים עלינו לדעת שאנחנו נצטרך להתאמץ בשביל להשיג זאת.
 
השגת אמונה חזקה אינה באה בקלות כמו כל דבר בחיים, אז לא מספיק שנקרא קוראן או נתפלל בכדי שנגיד לרמה ודרגה שבה נרגיש בשלווה של האמונה ונזיל דמעה כפחד או אהבה לאללה תעאלה, אנחנו צריכים להתאמץ הרבה מעבר לכך. הלב הוא מרכז העניינים ובו כל העניין קשור, אם הלב שלנו יהיה מספיק טהור וזכוך נרגיש בדברים הנפלאים של האמונה האמיתית כפי שחבריו של הנביא עליו הברכה והשלום היו מרגישים!
 
מה הם הדברים שעלולים למנוע מהלב להגיע לרמה גבוהה של אמונה?
 
1. החטאים הם האויבים האמיתיים של הלב והם גורמים לו להחשיך ולהיות שחור, לכן עלינו לטהר אותו בבקשת מחילה מאללה תעאלה ובמעשים טובים. תאר לך שכול יום אתה עושה 50 סוגים שונים של חטאים, חלק המחטאים נעשים מתוך הרגל, וחלק בכוונה, חלק בטעות...כמה השקעה תצטרך בכדי לטהר את 50 החטאים האלה ולהשיב את הלב לקדמותו? ומה עם הימים שעברו וה"ליכלוך" הצטבר לו בלב? אז חייבים השקעה רבה! ועם השקעה מתמידה תוך כמה ימים נרגיש בשינוי ובעזרה של אללה תעאלה ותמיכתו בנו.
 
2. האימאם איבן אל-ק'יים אומר שחיזוק הלב והאמונה זה בשני דברים: א. כל הדברים שאללה תעאלה אוהב חייבים להיות מקודמים על אהבותייך. ב. קידוש ציוויו ואיסוריו של אללה תעאלה. ישנו הבדל עצום בין אחד שמתפלל כי הוא חייב להתפלל ואחד שמתפלל מתוך קידוש לציווי של אללה תעאלה.
 
3. הרבה בדועא' ובקש מאללה תעאלה שירכך את ליבך והתחנן בפניו שיעזור לך ואם לא תצליח לבכות תעשה את עצמך בוכה כמו שילדים עושים כשהם רוצים לקבל משהו.
 
4. חשוב מאוד להקפיד על מצוות החובה ולהוסיף להם מצוות סונה בהדרגה.
 
5. בהתמדה, רצינות, כוח רצון ואמונה שאללה תעאלה יעזור לי תגרום לנו תוך זמן קצר כבר להרגיש בהבדל.
 
ואללהו אעלם.