תרומות למוסלמים בבורמה

תרומות למוסלמים בבורמה

15.09.17 - 03:39 מאת: הארון תחאוכו

צפיות

אלוהים בא לעזרת המאמין כל עוד המאמין בא לעזרת אחיו: מבצע התרמות יתקיים היום (שישי) בתפילת יום שישי בכפר קמא עבור הפליטים המוסלמים בבורמה. עד כה נרצחו אלפי גברים, נשים וילדים ומעל 400 גורשו מאדמתם לעבר הגבול עם בנגלדש. מבצע ההתרמות עבור הבית שנשרף בריחאניה נדחה בשלב זה. 

מבצע ההתרמה יתקיים עבור אלפי המוסלמים מבורמה שהפכו לפליטים ויושבים לאורך גבול בנגלדש, וגם שם לא מאפשרים להם להיכנס. בהארץ דווח כי כפרים שלמים של בני רוהינגה, המיעוט המוסלמי בבורמה (מיאנמר), נותרו ריקים לחלוטין, כך מסר היום דובר הממשלה. "מבין 471 כפרים שהיו חלק ממבצע הטיהור של הצבא הבורמזי, 176 נוקו לחלוטין ו-34 אחרים ננטשו חלקית", אמר הדובר, זאו האטי. האלימות כלפי בני הרוהינגה הובילה למעלה מ-400 אלף מהם לעבור את הגבול לבנגלדש מתחילת החודש.

הרקע לסכסוך הוא דתי בצל המאבקים על זהותה של מינאמר הנשלטת על ידי קציני הצבא והניסיונות להשיג תמורות דמוקרטיות במדינה. הבורמזים הבודהיסטים והמשטר הצבאי השלטת במדינה, חוששים מעליית מספרם של המוסלמים, רואים בהם גורם זר שפלש מבנגלדש והחל לרדוף אותם פוליטית, חברתית ולבסוף גם בפעולה אלימה וברוטאלית כנגדם.

התרומות שייאספו יועברו באמצעות הסהר האדום. ניתן לתרום עבור מנת אוכל 85 ש"ח, אוהל: 110 ש"ח, תיק תרופות: 160 ש"ח. כמו כן ניתן לתרום במהלך השבוע ולהעביר תרומות לאייבק עות'מאן שוגן 0542192712

--------------------------------

ג'נוסייד בבורמה >>

1 תגובה

הוסיפי תגובה